Leczenie kanałowe


Endodoncja to dziedzina, która umożliwia usunięcie w sposób mechaniczny i chemiczny zainfekowanej lub martwej miazgi zalegającej w komorze i systemie kanałowym korzeni zębów. Po tym zabiegu wypełnia się je szczelnie specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami. Leczenie endodontyczne, które przeprowadzamy w naszym gabinecie w Legnicy, jest wskazane w przypadku rozpoznania chorób miazgi zęba oraz jej stanów zapalnych. Najczęściej jest to efekt głębokich ubytków . Próchnicowych. Oczyszczanie kanałów odbywa się pod kontrolą endometru. Stomatolog wykorzystuje to urządzenie do precyzyjnego elektronicznego pomiaru długości roboczej kanału podczas leczenia. Do leczenia kanałowego wykorzystujemy precyzyjny mikroskop zabiegowy, który znacznie poprawia rezultaty leczenia.

Leczenie w znieczuleniu

Endodoncja najczęściej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Schemat leczenia polega na:

  • usunięciu zniszczonej przez próchnicę tkanki i miazgi zęba,
  • dezynfekcji kanałów korzeniowych,
  • osuszeniu kanałów korzeniowych,
  • wypełnieniu kanałów korzeniowych w celu uniemożliwienia przenikania bakterii z jamy ustnej do tkanek okołowierzchołkowych,
  • odbudowie zęba.

Mechaniczne i chemiczne oczyszczenie kanałów korzeniowych, a jednocześnie ich poszerzenie i wypełnienie specjalistycznym materiałem pozwala zachować zęby. Alternatywą może być usunięcie chorych zębów, co jednak nie do końca rozwiązuje problem. Nowoczesna endodoncja w wielu przypadkach pozwala zachować własne zęby.

Cennik

Leczenie kanałowe(pierwotne):
- 1 kanał 400 zł
- 2 kanały 700 zł
- 3 kanały 900 zł
Powtórne leczenie kanałowe (reendo):
- 1 kanał 500 zł
- 2 kanały 800 zł
- 3 kanały 1000 zł
Każdy dodatkowy kanał (leczenie pierwotne i reendo) + 200 zł
Cena leczenia kanałowego zawiera koszt znieczulenia, zdjęcia RTG oraz opracowania i wypełnienia kanałów.
Odbudowa zęba do leczenia endodontycznego 50 - 100zł
Wypełnienie po leczeniu endodontycznym w zębach przed-/ trzonowych 150 - 250zł
Leczenie amputacyjne zęba mlecznego 150 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany wyłącznie w celach informacyjnych.

leczenie kanałowe legnica

Pobierz pełny cennik