Leczenie kanałowe Legnica

Zlikwidowanie niektórych zmian w obrębie zębów wymaga wykorzystania zaawansowanych zabiegów. Endodoncja (leczenie kanałowe) to dziedzina, która umożliwia usunięcie w sposób mechaniczny i chemiczny zainfekowanej lub martwej miazgi zalegającej w komorze i
systemie kanałowym korzeni zębów. Po oczyszczeniu wypełnia się je szczelnie specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat zabiegów endodontycznych, które obecnie są bardzo powszechnie stosowane.

Kiedy leczenie kanałowe jest zalecane?

Zabiegi endodontyczne, które przeprowadzamy w naszym gabinecie w Legnicy, są wskazane w przypadku rozpoznania chorób miazgi zęba oraz jej stanów zapalnych. Najczęściej jest to efekt głębokich ubytków próchnicowych, których nie można usunąć mniej inwazyjnymi metodami. Miazga to część zęba zbudowana z tkanki zawierającej nerwy i naczynia krwionośne. Jeśli zostanie zainfekowana bakteriami, mogą one rozprzestrzeniać się po organizmie, stąd też tak ważne jest szybkie usunięcie źródła infekcji.
Oczyszczanie kanałów odbywa się pod kontrolą endometru. Stomatolog wykorzystuje to urządzenie do precyzyjnego elektronicznego pomiaru długości roboczej kanału podczas leczenia. Do leczenia kanałowego wykorzystujemy precyzyjny mikroskop zabiegowy, który znacznie poprawia rezultaty leczenia i zapewnia lekarzowi większą kontrolę podczas pracy.

Leczenie kanałowe w znieczuleniu – PROORTO Legnica

Endodoncja najczęściej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Standardowy schemat leczenia kanałowego w Proorto Legnica polega na:

  • usunięciu zniszczonej przez próchnicę tkanki i miazgi zęba,
  • dezynfekcji kanałów korzeniowych,
  • osuszeniu kanałów korzeniowych,
  • wypełnieniu kanałów korzeniowych w celu uniemożliwienia przenikania bakterii z jamy ustnej do tkanek okołowierzchołkowych,
  • odbudowie zęba, na przykład przy pomocy korony, która dodatkowo go wzmacnia. 

Zależnie od wielkości ubytku i stopnia zaawansowania infekcji całość może odbywać się zarówno w ciągu jednej, jak i w trakcie kilku wizyt.

Mechaniczne i chemiczne oczyszczenie kanałów korzeniowych, a jednocześnie ich poszerzenie i wypełnienie specjalistycznym materiałem pozwala zachować zęby i uniknąć ekstrakcji. Alternatywą może być usunięcie chorych zębów, co jednak nie do końca rozwiązuje problem. Nowoczesna endodoncja w wielu przypadkach pozwala zachować własne zęby i utrzymać prawidłowe funkcje zgryzu. W razie wątpliwości związanych z podjęciem leczenia kanałowego w Legnicy warto skontaktować się z lekarzem, który odpowie na wszystkie dodatkowe pytania.

Cennik

Leczenie kanałowe (pierwotne):
- 1 kanał900 zł
- 2 kanały1200 zł
- 3 kanały1800 zł
Powtórne leczenie kanałowe (reendo):
- 1 kanał1000 zł
- 2 kanały1300 zł
- 3 kanały1950 zł
Cena leczenia kanałowego zawiera koszt znieczulenia, zdjęcia RTG oraz opracowania i wypełnienia kanałów. W przypadku zębów trzonowych (3 i więcej kanałów) cena obejmuje również zdjęcie CBCT.
Odbudowa zęba do leczenia endodontycznego250 - 400 zł
Nakład bezpośredni w zębach przed-/ trzonowych450 - 700 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany wyłącznie w celach informacyjnych.

h

Pobierz pełny cennik

Facebook