Implantologia – Implanty zębów Legnica

Kiedy leczenie zachowawcze okazuje się niewystarczające, konieczne jest wykonywanie bardziej zaawansowanych zabiegów dentystycznych. W ramach kompleksowych usług stomatologicznych nasz gabinet w Legnicy oferuje swoim pacjentom implanty zębów, jak również całościową opiekę z zakresu dziedziny, jaką jest implantologia. W zespole posiadamy dentystę specjalizującego się w rekonstrukcji uzębienia. Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat rodzajów uzupełnień oraz korzyści wynikających z wykonania odbudowy odpowiednio dobranej do potrzeb danego pacjenta.

Czym są implanty zębów i jak się je wykorzystuje?

To nic innego jak elementy, które zastępują korzeń utraconego zęba i wszczepiane
są bezpośrednio w kość żuchwy lub szczęki. Na implanty można zdecydować się w momencie utraty naturalnych zębów – nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych.

Dzięki implantom można odbudować pojedyncze zęby bez konieczności spiłowywania/szlifowania zdrowych znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie. Uśmiech znów może prezentować się dobrze, a funkcja zgryzu zostaje zachowana.

Implanty zębów Legnica – estetyczny zamiennik utraconego uzębienia

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Implanty są estetycznym zamiennikiem naturalnego uzębienia utraconego najczęściej w wyniku urazów, choroby przyzębia czy próchnicy. Na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od pozostałych zębów. Wykonane są najczęściej z wysokiej jakości tytanu, który jest bardzo trwały i wytrzymały, a przy tym zazwyczaj dość dobrze tolerowany przez ludzki organizm.

Zabieg wszczepienia implantów przez stomatologa w PROORTO w Legnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i zajmuje ok. 30 minut. Gojenie trwa z reguły od 2 do 6 miesięcy, zależnie od indywidualnych uwarunkowań. Uzupełnieniem na implantach może być:

  • korona,
  • most,
  • pełna rekonstrukcja zgryzu.

Konkretny sposób odbudowy jest zawsze dobierany przez stomatologa do potrzeb pacjenta.

Implanty Legnica – jakie są zalety implantów:

Odbudowanie uzębienia z wykorzystaniem implantów przynosi wiele korzyści. Do najważniejszych zalet implantów należą:

  • trwałość i solidność,
  • bardzo duże podobieństwo do naturalnych zębów – pod względem wyglądu, koloru i funkcjonalności (odtworzenie funkcji prawidłowego żucia),
  • zapobiegają zanikowi kości,
  • wysoki poziom komfortu dla Pacjenta.

Implanty mogą być wszczepione osobom dorosłym (po 18 roku życia) bez takich przeciwwskazań jak np. choroba nowotworowa, cukrzyca, choroby psychiczne czy AIDS. Zabieg jest zawsze
poprzedzony szczegółowym wywiadem przeprowadzanym przez lekarza. Udziela on też potrzebnych informacji i odpowiada na pytania pacjentów.

Cennik

Implant3000 - 3500 zł
Korona na implancie2500 - 3500 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany wyłącznie w celach informacyjnych.

h

Pobierz pełny cennik

Facebook