Implantologia

W ramach kompleksowych usług stomatologicznych nasz gabinet w Legnicy oferuje swoim pacjentom również opiekę z zakresu dziedziny jaką jest implantologia. W zespole posiadamy dobrego dentystę specjalizującego się w rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty. To nic innego jak elementy, które zastępują korzeń utraconego zęba i wszczepiane są w kość żuchwy lub szczęki. Na implanty można zdecydować się w momencie utraty naturalnych zębów – nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Dzięki implantom można odbudować pojedyncze zęby bez konieczności spiłowywania/szlifowania zdrowych znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie.

Implanty – estetyczny zamiennik utraconego uzębienia

Implanty są estetycznym zamiennikiem naturalnego uzębienia utraconego najczęściej w wyniku urazów, choroby przyzębia czy próchnicy. Wykonane są najczęściej z wysokiej jakości tytanu, który jest dość dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Zabieg wszczepienia implantów przez stomatologa odbywa się w znieczuleniu miejscowym. i zajmuje ok. 30 minut. Gojenie trwa z reguły od 2 do 6 miesięcy. Uzupełnieniem na implantach może być:
  • korona,
  • most,
  • pełna rekonstrukcja zgryzu.

Zalety implantów:

  • trwałość i solidność,
  • bardzo duże podobieństwo do naturalnych zębów – pod względem wyglądu, koloru i funkcjonalności (odtworzenie funkcji prawidłowego żucia),
  • zapobiegają zanikowi kości,
  • wysoki poziom komfortu dla Pacjenta.

Implanty mogą być wszczepione osobom dorosłym (po 18 roku życia) bez takich przeciwwskazań jak np. choroba nowotworowa, cukrzyca, choroby psychiczne czy AIDS.

Cennik

Implant2500 zł
Korona na implancie2000 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany wyłącznie w celach informacyjnych.

h

Pobierz pełny cennik

Facebook