Stomatologia dziecięca

Profesjonalna i regularna opieka stomatologa dziecięcego już od najmłodszych lat może przynieść efekt w postaci maksymalnego zapobiegania różnym schorzeniom stomatologicznym. W relacjach między dentystą, a małym pacjentem bardzo ważne znaczenie ma pierwsza wizyta, która jest wielkim przeżyciem dla dziecka. Dlatego w przygotowaniu go do spotkania ze stomatologiem ważne są wizyty adaptacyjne, podczas których mały pacjent zapoznaje się z gabinetem, personelem i sprzętem. To stopniowe oswajanie przekłada się później na dobry kontakt dziecka z dentystą.

Stomatologia dziecięca to m.in.:

  • specjalistyczne konsultacje stomatologiczne,
  • profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych – m.in. lakowanie (pokrywanie bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym),
  • lakierowanie (nakładanie na powierzchnię zębów lakierów z dużym stężeniem fluoru),
  • lapisowanie (nasączanie powierzchni zęba mlecznego 40-procentowym roztworem azotanu srebra),
  • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych,
  • diagnozowanie wad zgryzu,
  • ekstrakcja (usuwanie) zębów mlecznych,

Bezbolesne leczenie

W przypadku stomatologii dziecięcej ważne jest stworzenie odpowiednich warunków w gabinecie stomatologicznym, które pozwolą poczuć się naszym najmłodszym Pacjentom pewnie i bezpiecznie. Stomatolog dziecięcy wykonuje zabiegi w znieczuleniu miejscowym, tak samo jak w przypadku leczenia osób dorosłych. Na dzieci odwiedzające nasz gabinet czeka kącik zabaw oraz nagrody dla dzielnych Pacjentów.

W ramach usług dedykowanych najmłodszych pacjentom w naszym gabinecie stomatologicznym działającym na terenie Legnicy, oferujemy także naukę prawidłowej higieny jamy ustnej. Uczymy także jak wybrać odpowiednią szczoteczkę i pastę do zębów.

Cennik

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany wyłącznie w celach informacyjnych.

h

Pobierz pełny cennik

Facebook